Kontrola Jakości

Kontrola Jakości to jeden z najważniejszych procesów w przedsiębiorstwie. Od samego początku istnienia firmy SPLinx przykładamy do niego niezwykłą wagę. Dbamy aby każdy produkt wychodzący z firmy był sprawdzony pod względem wymaganych właściwości zwłaszcza kolorystyki i jego powtarzalności.

Każdorazowo przed wysyłką farba lub lakier jest nakładany na zdefiniowane podłoże przy pomocy pofferów w odpowiedniej technologii druku i naniesienia.

Oprócz sprawdzenia standardowych parametrów reologicznych testowane jest zwłaszcza dopasowanie do standardu kolorystycznego (Pantone, HKS, RAL itd.), do wzorca klienta lub do poprzedniej wyprodukowanej partii produktu (powtarzalność).

W 2018 roku powołaliśmy do życia samodzielny dział Kontroli Jakości zajmujący się szeroko pojętym testowaniem i analizą produktów wychodzących, archiwizowaniem receptur, formulacji oraz próbek poszczególnych partii produktowych.

Angażuje się on również w dialog i informację zwrotną w komunikacji z klientem oraz z innymi działami firmy.

Oprócz codziennego sprawdzania produktów wychodzących dział Kontroli Jakości zajmuje się również wspomaganiem pionu Badań i Rozwoju.

Wszystkie innowacje produktowe wprowadzane przez dział BiR przed przekazaniem ich do testów maszynowych sprawdzane są w dziale Kontroli Jakości pod względem intensywności koloru, działania efektu specjalnego, wartości kolorymetrycznych, utrwalania, transferu, drukowności,  właściwości wizualnych (połysk, efekt specjalny, metaliczność, czystość koloru itd.) oraz jakości wydruku (krycie, brak kraterów, jednorodność powierzchni, rozlewność itd.).