Urządzenia

W SPLinx rozumiemy, że inwestycje w technologię i nowoczesne rozwiązania to gwarancja wypracowania i rozwoju własnego know-how. To także inwestycja w przyszłość oraz bardziej efektywna oraz jakościowo lepsza praca. Z tego powodu systematycznie rozwijamy park maszynowy i laboratoryjny oraz wprowadzamy nowoczesne, informatyczne narzędzia pracy.

Na naszym wyposażeniu znajduje się klika nowoczesnych mieszalników farb olejowych i wodnych oraz żyroskopowy mieszalnik turbo o wyjątkowej wydajności mieszania.

Możemy produkować farby i lakiery od bardzo małych partii produkcyjnych do dużych, kilkusetkilogramowych jednorazowych batchy.

Do produkcji farb używamy również nowoczesnych młynów walcowych, w tym trójwalcarkę jednego z liczących się producentów tego typu maszyn na świecie firmy Buhler.

W recepturowaniu kolorów farb spotowych oraz w doborze nowych formulacji farbowych pomaga nam najnowszy program do recepturowania Ink Formulation 6 w wersji Manufacturer. Pozwala on na tworzenie własnych baz kolorymetrycznych.

Najszersza i najbardziej rozbudowana opcja programu Ink Formulation w wersji Manufacturer pozwala na dowolny dobór dostawców półproduktów oraz surowców podstawowych.

Takie rozwiązanie pozwala nam zachować niezależność ponieważ nie musimy wiązać się z żadnym koncernem, tworzymy własne, niepowtarzane serie produktowe i mieszanki kolorystyczne.

We wszechstronnym analizowaniu i testowaniu kolorów oraz reologii naszych farb pomocne są będące na naszym wyposażeniu nowoczesne testery poligraficzne:

Testery offsetowe: IGT Orange Proofer, dwa proofery MiX-Test Proofer;

testery flexo: IGT Printability Tester F1 oraz K-Lox RK Print-Coat Instruments

spektrofotometry: X-Rite eXact Standard i X-Rite Ci6x

oraz wiele innych małych i dużych maszyn i urządzeń.

Dział Kontroli Jakości oraz Badań i Rozwoju wyposażone są w urządzenia testujące i sprawdzające nasze farby i lakiery. Sprawdzamy je pod względem koloru, reologii, drukowności oraz odporności na działanie światła oraz czynników chemicznych.