LUMIpaint - farby świecące po wzbudzeniu

Farby luminescencyjne to farby, które emitują światło i kolor po wzbudzeniu przez różne czynniki wywołujące ten efekt. Oferujemy farby wzbudzane światłem UV (niewidoczne fluo), świecące w ciemnościach (fosforyzujące) oraz świecące po podłączeniu powierzchni do prądu stałego (elektroluminescencyjne).

Farby luminescencyjne do ścian

Ten typ farby stosuje się głównie  do dekoracji oraz oznaczania konkretnych fragmentów lub elementów użyteczności na ścianach  budynków publicznych, hali produkcyjnych, rozrywkowych i sportowych, magazynów, klubów, dyskotek  itp.

Wykorzystywane m.in. dla poprawy bezpieczeństwa w budynkach, dla oznakowania i tworzenia symboli na ścianach np. wyjść i dróg ewakuacyjnych czy też drzwi i ścieżek przeciwpożarowych i ewakuacyjnych, które ze względu na bezpieczeństwo muszą być zawsze wyraźnie widoczne.

Mogą być również stosowane w celach artystycznych, dekoracyjnych, ekspozycyjnych oraz dla wytworzenia ciekawych i efektownych projektów wnętrzarskich.

Farba luminescencyjna

Jak można wykorzystać farbę luminescencyjną?

W składzie farb luminescencyjnych znajdują się specjalne pigmenty, mające zdolność emitowania kolorowego światła pod wpływem różnych czynników wzbudzających.

Farby fosforyzujące po zaabsorbowaniu światła z otoczenia emitują go w ciemności, niewidoczne fluo świecą po absorpcji światła UV a elektroluminescencyjne pod wpływem prądu elektrycznego.

Farby te doskonale sprawdzą się w użyciu na powierzchniach drewnianych, metalowych, szklanych, gipsowych, a nawet ceglanych i murowanych. Stosowane mogą być również do malowania na papierze czy płótnie. Aplikuje się je za pomocą pędzla, pistoletu natryskowego lub wałka.

Efekt farby luminescencyjnej na białej ścianie

Farby luminescencyjne występują w wielu kolorach. Efekt luminescencji w przypadku farb fosforyzujących może się utrzymywać od kilkunastu minut do nawet kilku godzin w zależności od czasu trwania naświetlania oraz ilości nałożonych powłok.

W celu pogłębienia efektu zaleca się aplikację farby na biały podkład. Farby niewidoczne fluo podobnie jak elektroluminescencyjne świecą natomiast tylko i wyłącznie w czasie działania czynnika wzbudzającego (światła UV w przypadku farb niewidocznych fluo i prądu w przypadku farb elektroluminescencyjnych)

Rodzaje  farb luminescencyjnych

Nasza firma oferuje 3 rodzaje farb luminescencyjnych: farby fosforyzujące, niewidoczne fluo (świecące pod UV) oraz elektroluminescencyjne. W celu zapoznania się z dokładną charakterystyką każdej z nich proszę kliknąć odpowiedni obrazek. 

Kliknij żeby zobaczyć w wersji dla:

POLIGRAFII

PRZEMYSŁU

Kliknij w obrazek żeby zobaczyć stronę produktu

Farby Niewidoczne Fluo

Farby Fosforyzujące

Farby Elektroluminescencyjne

Pomożemy w doborze produktu!

Służymy pomocą przy doborze farby lub lakieru specjalnego pod Twój konkretny projekt!
Produkty "szyte na miarę" to nasza specjalność.

Skontaktuj się z nami