Farby i lakiery specjalne dla architektów i designerów

Farby i lakiery specjalne wykorzystujące zjawiska fizyko-chemiczne powodujące powstanie zaskakujących, ciekawych i użytecznych efektów wizualnych lub działających na zmysły cieszą się coraz większym zainteresowaniem odbiorców.

SPLinx to Farby i lakiery specjalne dla architektów: fluorescencyjne, luminescencyjne, metaliczne, termochromowe, fotochromowe, fosforyzujące i wiele, wiele innych. Pozwalają one na uzyskanie wartości dodanej do Państwa prac. Jesteśmy w stanie przygotować farby specjalne na takie powierzchnie jak: tynki, gładzie, drewno, beton, metale żelazne oraz nieżelazne, płytki ceramiczne, meble, stare powłoki malarskie itp.

Rodzaje farb i lakierów dla architektów

Efekty specjalne dla architektów - farby fluorescencyjne

Możemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, im bardziej nietypowe zagadnienie tym lepiej.

Nasze produkty są obecne w wielu reprezentacyjnych obiektach na terenie Polski oraz Europy. W klubach muzycznych, restauracjach, kasynach, Escape-Room’ach, w scenografiach małych i wielkich wydarzeń sportowych, artystycznych i teatralnych, w nietypowych aranżacjach wnętrz i projektach architektonicznych.

Mamy możliwość stworzenia farby, która będzie reagowała na daną długość fali światła np. farby świecące pod światłem UV (tzw. blacklight).

Farba transparentna w świetle dziennym po zgaszeniu światła i zapaleniu lamp UV ujawnia ukryty świat buzujący przepychem kolorów.

W ten sposób można również ukryć treści widoczne dopiero po zapaleniu lamp blacklight.

Efekty specjalne dla architektów - farby luminescencyjne

Innym przykładem farb luminescencyjnych są farby fluorescencyjne świecące jaskrawym, czystym, neonowym blaskiem. Występują w kolorach pomarańczowym, żółtozielonym czy czerwonym. Wykorzystywane są w miejscach, które w szczególności mają zwrócić na siebie uwagę.

Efekty specjalne dla architektów - farby neonowe do ścian
Efekty specjalne dla architektów - budynek termochromowy

Podłoga termochromowa, reagująca na ciepło ludzkiego ciała, na której pozostają ślady stóp podobnie jak na piaszczystej plaży, ściany reagujące na dotyk, lód lub ciepłe powietrze?

Fasada budynku z powleczeniem fotochromatycznym zmieniająca kolor pod wpływem światła słonecznego?

Marzy Ci się elewacja ładująca się światłem w dzień a świecąca w nocy?

A może sufit świecący nocą feerią gwiazd jak niebo po zmroku? Możesz rozświetlić swoje nocne otoczenie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń malując je farbami fosforyzującymi.

Efekty specjalne dla architektów - farby fosforyzujące

Potrafimy stworzyć wiele farb i lakierów specjalnych dla architektów

Efekty specjalne dla architektów - farby fosforyzujące do szkła

Nade wszystko dysponujemy wyspecjalizowaną kadrą profesjonalistów, w której skład wchodzą chemicy-laboranci, koloryści oraz osoby kontrolujące jakość produktów opuszczających zakład.

Pracujemy z najnowocześniejszym sprzętem pomiarowym służącym do oceny efektu specjalnego, koloru, właściwości reologicznych oraz odporności naszych farb.

Możemy stworzyć odporną żywicę epoksydową która sprawdzi się przy eksploatacji mechanicznej a dodatkowo będzie fluorescencyjna.

Jeżeli zależy Ci na „świecącym” oznakowaniu traktów pieszych na posadzce epoksydowej również znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Świecące w ciemności lub pod światłem UV fugi, zmieniające barwę pod wpływem ciepłej lub zimnej wody ceramiczne płytki łazienkowe lub podłogowe.

Farby białe przekształcające się w przezroczystą powierzchnię po kontakcie z wodą lub wilgocią. Dla nas prawie nie ma rzeczy niemożliwych.

Efekty specjalne - farby hydrochromowe dla architektów

Wśród rozwiązań przy użyciu naszych farb i lakierów specjalnych można znaleźć zdobienia interferencyjne (mieniące się i skrzące różnokolorowo). Dysponujemy również lakierami zmiennooptycznymi (zmienne kolory w zależności od kąta patrzenia) czy perłowymi.

Efekty specjalne dla architektów - farby interferencyjne

Możesz stworzyć magiczny pokój dla dziecka pełen niewiarygodnych interaktywnych efektów.

Użyj farb fluorescencyjnych lub fosforyzujących, które świecą w nocy, reagujących na światło farb fotochromowych lub reagujących na temperaturę farb termochromowych.

Możesz nałożyć na wybraną powierzchnię farbę tablicową, po której można rysować kredą lub magnetyczną, do której można mocować namagnesowane elementy gier i zabaw, i wiele innych.

Zbuduj ogrodzenie z elementami czy wzorami pojawiającymi się przy słonecznej pogodzie.

Stwórz pachnące ściany, które uwalniają zapach po potarciu dłonią.

Pomaluj ścianę farbami przewodzącymi prąd lub świecącymi po podłączeniu prądu. To wykonalne.

Farby i lakiery SPlinx do różnych aplikacji

Nasze farby zostały przetestowane w różnych dziedzinach przemysłu oraz codziennego życia. Poza klasycznymi metodami aplikacji takimi jak wałek, pędzel, agregat malarski nasze produkty są stosowane również w profesjonalnych liniach przemysłowych w technologii natrysku, walca, rotograwiury itp.

Firma SPLinx produkuje farby specjalne, które nie tylko nadają się do stosowania wewnątrz pomieszczeń ale również produkty, które można z powodzeniem stosować na zewnątrz budynków. Produkujemy farby i lakiery w różnych technologiach od tych najbardziej ekologicznych wodnych, poprzez produkty utwardzane w procesie produkcyjnym promieniami UV/Led, kończąc na produktach epoksydowych czy rozpuszczalnikowych.

Podsumowując farby konfigurujemy pod konkretne wymagania klienta. Nasze powłoki dostosowujemy do wymagań projektantów wnętrz oraz architektów. Nasz dział techniczny z chęcią zmierzy się z najbardziej wymagającymi i najbardziej specjalnymi tematami w branży pokryć i powleczeń specjalnych.

Efekty specjalne dla architektów

Ponieważ firma SPLinx, wychodząc naprzeciw aktualnym i palącym potrzebom rynku wprowadziła do swojego portfolio produkty mikrobójcze (bakteriobójcze i wirusobójcze) dysponujemy także takimi podnoszącymi bezpieczeństwo produktami. Przeznaczone są do zastosowania domowego oraz profesjonalnego dedykowane dla budynków mieszkalnych lub użyteczności publicznej, m.in. dla placówek służby zdrowia.

Oferujemy produkty w dwóch podstawowych grupach powłok:

zawierających pigmenty będące nośnikiem jonów srebra.

Ponieważ jony srebra wykazują wysoką skuteczność w zwalczaniu wirusów i bakterii są one najczęściej stosowane w tego typu aplikacjach.

W skrócie srebro zwane zabójcą wirusów i bakterii jest od lat z sukcesem stosowane do produkcji wyrobów mających na celu zwalczanie tych groźnych dla człowieka drobnoustrojów.

oraz powleczenia z dodatkiem aktywnych substancji nano degradujących wirusy, bakterie, patogeny, pleśnie i grzyby.

Powleczenia te bazują na dodatkach substancji w wielkości nano, które doskonale pochłaniają i degraduje wszystkie substancje organiczne w tym mikroorganizmy takie jak wirusy, bakterie, pleśnie grzyby itd.

Istnieje możliwość aby do obecnej kombinacji nano składników dodać nanopłytki z nanorurkami co zwiększy aktywność biologiczną komponentów powodując jeszcze silniejszy efekt biobójczy.