Zestaw farb specjalnych dla zwykłego Kowalskiego

W ostatnich latach farby specjalne znalazły szereg zastosowań w wielu obszarach aktywności człowieka. Farby specjalne wykorzystywane są obecnie do tworzenia szerokiego wachlarza oznakowań ostrzegawczo-informacyjnych, zarówno w znakowaniu poziomym linii, napisów i symboli na nawierzchni drogi jak i pionowym tablic i tarcz z napisami lub symbolami, do wizualnego podkreślenia elementów scenografii w klubach nocnych, salonach tatuażu, escape room’ach, reklamie, muralach, na wyścigach samochodowych, imprezach sportowych, eventach i wielu innych miejscach spotkań ludzi. Coraz częściej wykorzystuje się je w szeroko rozumianym sektorze BHP do tworzenia oznakowań ostrzegawczych, z ich wyjątkowych cech korzysta również sektor zdobnictwa przemysłowego, zabawkowy, spożywczy i wiele, wiele innych.

W planach firmy SPLinx, polskiego producenta farb specjalnych wykorzystywanych w poligrafii, budownictwie oraz przemyśle jest wyjście naprzeciw potrzebom zastosowania efektów specjalnych w życiu codziennym zwykłego Kowalskiego. Do tej pory kupno i zastosowanie farb specjalnych zastrzeżone było w zasadzie dla wąskiego grona specjalistów oraz znawców tematu. Rodząca się i coraz bardziej uświadomiona potrzeba dodania do swojego otoczenia jakiejś formy niekonwencjonalnego, interaktywnego czy ekspresyjnego środka wyrazu skłoniło nas do zaproponowania zwykłemu użytkownikowi gamy farb, które będzie mógł użyć w prosty, niewymagający specjalistycznej wiedzy sposób otrzymując w rezultacie całkiem niekonwencjonalne i wyrafinowane efekty specjalne.

W produktach serii SPLinx GLOW skierowanych do zwykłego użytkownika znajdzie się rozległe spektrum farb wywołujących efekty specjalne stosowanych dotychczas w specjalistycznych sektorach rynku. Są to: farby fluorescencyjne świecące neonowy światłem ekspozycji dziennej jak i w nocy pod światłem UV, czy nawet IR, farby fosforyzujące świecące w nocy, farby zmieniające kolor pod wpływem temperatury, metaliczne złote i srebrne, perłowe, brokatowe czy zmiennooptyczne, farby odbijające światło (odblaskowe), zmieniające kolor pod wpływem wody, słońca lub czynników chemicznych, pachnące (zaopatrzone w mikrokapsułki zapachowe), magnetyczne, przewodzące, penetrujące, zdrapkowe i inne reagujące po potarciu, biobójcze i wiele, wiele innych.

Na początek będą one oferowane w czterech kategoriach zastosowań. Pierwsze na rynek zostaną wprowadzone farby akrylowe GLOW AQUA na bazie wody. Są to farby ekologiczne i proste w zastosowaniu, które można będzie aplikować na różnych powierzchniach od ścian wewnętrznych do elewacji, na drewnie, plastiku, materiale, ogólnie na niewymagających powierzchniach (niektóre aplikacje będą wymagały zastosowania farby podkładowej). W drugiej kolejności swoją premierę będą miały farb specjalnych z serii GLOW POLI. Będą to farby poliuretanowe do zastosowania na wymagających podłożach takich jak beton, asfalt, metal, trudne podłoża syntetyczne itd.

Ciekawą grupą farb specjalnych GLOW, którą SPLinx chce wprowadzić na rynek w następnej fazie będą produkty dla pasjonatów rozrywki i ekscentrycznych prezentacji własnego ciała, do wykorzystania w klubach nocnych, w trakcie specjalnych eventów, na Halloween, w charakteryzacji itd. To seria GLOW BODY do malowania ciała i elementów mających z nim kontakt. Zestaw farb specjalnych do wykorzystania przez zwykłego Kowalskiego, który SPLinx zamierza zaprezentować na rynku w ostatniej kolejności to GLOW SPRAY. Jak sama nazwa wskazuje to farby z efektami specjalnymi w sprayu. Prostota i łatwość aplikacji oraz stosunkowo silna adhezja do trudnych podłoży stanowią niewątpliwy walory tej grupy farb specjalnych. Już teraz wykorzystują je z powodzeniem leśnicy, pasjonaci sportów motorowych, artyści „streat art”, wykonawcy murali itd.

Oryginalny artykuł znajdziecie Państwo tutaj:

https://www.architekturaibiznes.pl/zestaw-farb-specjalnych-dla-kowalskiego,13412.html?active=d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e