Zastosowanie farb fluorescencyjnych do druku opakowań spożywczych

Niskomigracyjne farby fluorescencyjne

Farba fluorescencyjna świecąca dzięki zjawisku fluorescencji to najnowszy trend designu, który wparował do wielu branż, angażując uwagę przedsiębiorców, jak i kupujących. Może być z powodzeniem wykorzystywana m.in. do druku opakowań. Nowoczesne i wysokiej jakości  farby fluorescencyjne posiadają niski stopień migracji w głąb struktury produktu oraz spełniają wycyzelowane normy europejskie. Dzięki temu nadają się m.in. do stosowania w przemyśle spożywczym.

Farby fluorescencyjne do druku etykiet i opakowań spożywczych

Walka o klienta trwa, zwłaszcza w branży spożywczej, w której kluczowe jest odpowiednie eksponowanie towaru. Główną zachętę stanowi dobrze zaprojektowane i ozdobione opakowanie. Aby jeszcze lepiej je wyróżnić, producenci sięgają po nowinki techniczne oraz najnowsze zdobycze technologii designu. Wśród nich jest również farba fluorescencyjna. By można było ją jednak stosować w przemyśle spożywczym, powinna ona spełniać normy laboratoryjne oraz atesty unijne, które określają stopień jej migracji w głąb produktu w opakowaniu. Najlepsze farby fluorescencyjne nie wchodzą w kontakt z żywnością, nie przenikają do jej struktury, nie wpływają na jej konsystencję oraz zapach. Można z powodzeniem ozdabiać za ich pomocą opakowania, stawiając przede wszystkim na aspekt estetyczny, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa końcowych odbiorców produktów.

Zastosowanie farb fluorescencyjnych do opakowań spożywczych

Innowacyjna metoda druku opakowań spożywczych farbą fluorescencyjną daje możliwość jeszcze lepszej ekspozycji towaru przez producentów oraz właścicieli sklepów. Wyjątkowo mocne, jaskrawe i czyste kolory przyciągną wzrok niezależnie od tego, gdzie zlokalizowany będzie towar. Wystarczy użycie światła dziennego lub promieni UV, aby wydobyć z opakowań spożywczych pokrytych farbą fluorescencyjną ich niesamowite piękno. Co więcej, farby fluorescencyjne mogą być również wykorzystywane do drukowania etykiet na opakowania spożywcze, co uczyni je jeszcze bardziej oryginalnymi. Najlepsze firmy poligraficzne dają oprócz tego gwarancję braku zanieczyszczenia produktu, co ma szczególne znaczenie w czasach, w których tak bardzo ceniony jest aspekt zdrowotny.

Dla kogo są farby fluorescencyjne do opakowań spożywczych?

Farby fluorescencyjne dedykowane są przede wszystkim tym przedsiębiorstwom, którzy chcą wyróżnić swój towar na półkach sklepowych oraz szukają innowacyjnych rozwiązań. Opakowania pokryte nimi przyciągają wzrok i w zależności od intensywności oświetlenia dają inne wrażenia wzrokowe. Co więcej, farby fluorescencyjne do opakowań spożywczych mogą równie dobrze wpływać na wygląd towarów również na magazynach oraz podczas ich transportu. Ma to szalenie wielkie znaczenie w kontekście wizerunkowym oraz może stanowić zalążek do działań PR na szerszą skalę. Ponadto, farby fluorescencyjne do opakowań spożywczych można z powodzeniem stosować w klubach nocnych, barach czy dyskotekach. Za ich pomocą można w kapitalny sposób eksponować napoje alkoholowe np. podświetlając światłem UV bar, ladę lub stoliki.

Z chęcią doradzimy jaką farbę lub lakier specjalny wybrać do Twojego projektu!

Produkty „szyte na miarę” to nasza specjalność.