Wykorzystanie farb i lakierów specjalnych do dekoracji klubów nocnych, go-go, dyskotek, pubów, barów

Farby i lakiery specjalne są obecne niemal w każdej dziedzinie życia. Mogą być stosowane na przykład w klubach nocnych, go-go czy wszelkiego rodzaju pubach i barach. Pozwalają nadać wyjątkowego klimatu pomieszczeniu oraz sprawiają, że staje się ono wyjątkowe. Warstwa wizualna klubów nocnych i barów przekłada się na ich atrakcyjność. Goście lepiej czują się w pomieszczeniach ze spójnym, ciekawym wystrojem, który sprawia, że spędzone chwile jeszcze lepiej zapadają w pamięć. Jakie farby specjalne wykorzystuje się w dekoracji wnętrz w pubach, barach i klubach? Co warto o nich wiedzieć?

Jakie farby i lakiery specjalne wykorzystuje się do aranżacji wnętrz w klubach, dyskotekach, barach i pubach?

Kluby, puby czy dyskoteki to miejsca, które służą rozrywce. Ludzie spotykają się w nich, by odpocząć i dobrze się bawić. Dlatego właściciele i projektanci tego typu miejsc szczególnie dbają o wyjątkowy wystrój wnętrz. Im jest on ciekawszy, tym bardziej przyciąga uwagę gości. Dzięki dekoracjom z farb specjalnych lokal ma szansę zapaść w pamięć odwiedzającym i wybić się na tle konkurencji. Farby służą do dekorowania sal czy barów, można nimi pokrywać większe powierzchnie lub podkreślać jedynie wybrane detale. Do najchętniej wybieranych farb i lakierów specjalnych wykorzystywanych w tego typu miejscach zaliczają się farby metaliczne, fluorescencyjne, fosforyzujące, fotochromowe czy termochromowe.

Farby i lakiery metaliczne do tworzenia wystrojów wnętrz

Nic nie dodaje pomieszczeniom takiej oryginalności i luksusu jak delikatny połysk, metalicznej powierzchni. Dlatego w klubach i barach, chętnie wykorzystywane są właśnie farby metaliczne. Na tle innych farb wyróżniają się one delikatnym metalicznym blaskiem. Wiąże się to ze zjawiskiem odbijania światła przez pigmenty metaliczne zawarte w farbie. Powierzchnie pomalowane farbą metaliczną prezentują się ekskluzywnie i oryginalne, a także optycznie powiększają pomieszczenie. Nadają też wyrazu pofabrycznym, loftowym wnętrzom podkreślając ich charakter i stylistykę.

Wyjątkowy klimat w pubach, klubach i barach – farby fluorescencyjne

Kolejnym dobrym rozwiązaniem, które sprawdza się w miejscach takich jak kluby czy puby stawiającym przede wszystkim na oryginalność i wyjątkowy klimat, są farby fluorescencyjne. Zasada ich działania nie jest skomplikowana – pochłaniają one światło ultrafioletowe i konwertują je na jaskrawe światło widzialne, co daje wyjątkowy efekt świecenia. Powierzchnia lśni mocnym, wyrazistym kolorem. Farby fluorescencyjne są widoczne zarówno w dzień, jak i po zmroku, gdy tylko mają dostęp do choćby śladowego promieniowania UV. Farby fluorescencyjne są bardzo chętnie używane do aranżacji klubów nocnych oraz go-go, a także pubów, barów i dyskotek. Ich żywe, lśniące kolory, jarzą się pod wpływem promieniowania i doskonale współgrają z oświetleniem wewnątrz lokalu. Po zgaszeniu świateł i zapaleniu lamp UV ujawniają cudownie czyste i jaskrawe barwy kryjące się pod – także jaskrawymi, ale nie tak – kolorami widzianymi w świetle dziennym.  Farby I lakiery specjalne pozwalają tworzyć ciekawe, atrakcyjne wizualnie dekoracje, które na pewno utkwią na dłużej w pamięciach gości.

Farby fosforyzujące – oryginalne rozwiązanie w projektowaniu wystrojów wnętrz

Alternatywą dla lakierów fluorescencyjnych są farby fosforyzujące. Ich główną właściwością jest wychwytywanie, a następnie pochłanianie promieniowania, które następnie stopniowo uwalnia się, w postaci świecenia w mroku. Dzięki temu, że farby fosforyzujące emanują blaskiem w ciemności, nie tylko są dobrze widoczne, ale również zachwycają swoimi niespodziewanie jaskrawymi barwami. Farby specjalne tego typu umożliwiają tworzenie wyjątkowych i spektakularnych dekoracji w klubach czy na dyskotekach. Farby świetnie prezentują się po zmroku i są doskonale widoczne w ciemnych miejscach. Nadają też niesamowitego, spektakularnego wyglądu pomieszczeniom.

Farby fotochromowe w aranżacji klubów, pubów i barów

Podczas tworzenia wystroju w miejscach związanych najczęściej z muzyką i dobrą zabawą liczy się pomysłowość. Bardzo często projektantom zależy na tym, by zaskoczyć gości. Dlatego właśnie przy tworzeniu wyjątkowego wystroju doskonale sprawdzają się farby fotochromowe. To farby światłoczułe, które reagują na zmianę oświetlenia. Gdy powłoka znajduje się w cieniu, zazwyczaj pozostaje bezbarwna, natomiast pod wpływem światła UV lub światła słonecznego z transparentnej staje się  kolorowa i pozostaje taka jeszcze przez jakiś czas po ustaniu działania czynnika wzbudzającego (sztucznego światła UV lub światła słonecznego ). Im więcej światła dotrze do farby, tym intensywniej się ona zabarwi. Dzięki temu, że efekt jest odwracalny, przy niewielkim nakładzie pracy (wystarczy zamontować odpowiednie oświetlenie w lokalu) można uzyskać zjawiskowe efekty wizualne – gra światłem pozwala na skrajne zmiany wystroju.

Farby termochromowe – kreatywny wystrój lokali rozrywkowych

Nie wszystkie farby specjalne i ich efekty skupiają się jedynie na promieniowaniu. Najlepszym przykładem są farby termochromowe, które zmieniają swoją barwę pod wpływem zmian temperatury. Pozwala to tworzyć wyjątkowy wystrój w barach, pubach czy klubach nocnych. Nastrój zmienia się pod wpływem interakcji z gośćmi (na przykład pod wpływem ich temperatury ciała czy dotyku). W przypadku farb termochromowych kreatywność wystroju ogranicza jedynie pomysłowość projektanta.

Z chęcią doradzimy jaką farbę lub lakier specjalny wybrać do Twojego projektu!

Produkty „szyte na miarę” to nasza specjalność.