Wykorzystanie farb i lakierów specjalnych do zabezpieczania opakowań produktów przed ich fałszowaniem oraz podrabianiem

Podrabianie, plagiatowanie i kopiowanie bez zgody właściciela projektów oraz poszczególnych produktów to obecnie zmora wielu branż. Kradzieży ulec może dzisiaj nie tylko własność intelektualna, pomysł czy koncepcja, ale również gotowy produkt. W tym celu coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna chronić swoje aktywa najrozmaitszymi metodami. Jedną z nich jest wykorzystanie farb i lakierów specjalnych w celu zapobiegnięcia podrabianiu bez zgody właściciela.

Co można zabezpieczać za pomocą farb i lakierów?

Wysokiej klasy farby i lakiery specjalne, wykorzystujące zjawiska fizyko-chemiczne nadają nie tylko niesamowitego wyglądu powierzchniom i przedmiotom, ale również są w stanie je odpowiednio zabezpieczyć. Wśród produktów, które narażone są na sfałszowanie, skopiowanie bądź bezpośrednią kradzież należą: opakowania produktów luksusowych, alkoholi, kosmetyków, biżuterii itp., bony oraz kupony loteryjne, formularze i dokumenty wartościowe, etykiety produktów markowych itd.

Fałszerze oraz złodzieje polują na produkty słabo zabezpieczone, aby móc podrobić je, skopiować bądź przekształcić na własny pożytek. Najczęściej podrobieniu ulegają etykiety oraz opakowania, gdyż w ten sposób firmy „piratujące” oszczędzają na kosztach rozwoju oraz certyfikacji produktów.

W jaki sposób można zabezpieczyć opakowania produktów przed ich podrabianiem?

Aby ukrócić proceder plagiatowania oraz podrabiania opakowań produktów, warto zastosować zabezpieczenia w postaci specjalistycznych farb i lakierów. Wśród firm stosujących tego typu rozwiązania jest m.in. Splinx – przedsiębiorstwo z jedną z najbardziej wszechstronnych ofert farb specjalnych w Europie. W asortymencie marki znaleźć można np. farby penetrujące z głęboką migracją pigmentu, służące do zabezpieczania autentyczności dokumentów oraz farby termochromowe, w których kolor blednie lub zmienia się wraz ze wzrostem temperatury bądź pod wpływem działania światła ultrafioletowego. Rozwiązania stosowane przez firmę Splinx pozwalają na zabezpieczenie opakowań produktów w taki sposób, iż weryfikacja ich autentyczności może odbyć się za pomocą lamp UV, wody lub nawet dotyku ludzkiego palca.

Farby i lakiery specjalne do zabezpieczania produktów przed podrabianiem

Firma Splinx posiada szeroki wybór asortymentowy farb i lakierów specjalnych, doskonale nadających się do zabezpieczania przed podrabianiem opakowań produktów. Wśród nich znaleźć można m.in.:

  • farby niewidoczne fluo – farby fluorescencyjne widoczne w świetle UV, umożliwiające niewidoczne dla końcowego klienta znakowanie produktów,
  • farby magnetyczne MICR – farby zawierający tlenki żelaza, pozwalające urządzeniom skanującym na szybki odczyt zakodowanych magnetycznie informacji,
  • farby penetrujące – farby posiadające pigmenty zdolne do głębokiej migracji, znakomite do zabezpieczania dokumentów,
  • farby termochromowe – farby reagujące na podwyższenie temperatury, nadające się zarówno do celów marketingowych (przykrycie farbą termochromową poddruku z informacją), jak i w celu zabezpieczenia opakowania produktu przed podrobieniem,
  • lakiery zmiennooptyczne – zmieniające kolor w zależności od kąta obserwacji, idealne do ochrony dokumentów i etykiet przed sfałszowaniem.
  • I wiele, wiele innych farb służących przed zabezpieczaniem autentyczności produktów przed fałszowaniem i podrabianiem.

Oferta marki Splinx to produkty dedykowane przede wszystkim dla klientów, którzy mają podwyższone wymagania w kwestiach bezpieczeństwa. Zgromadzona przez przedsiębiorstwo wiedza, a także najnowocześniejsza technologia pozwala na tworzenie farb i lakierów zdolnych do zabezpieczenia najbardziej kluczowych dokumentów, formularzy, opakowań i etykiet.

Z chęcią doradzimy jaką farbę lub lakier specjalny wybrać do Twojego projektu!

Produkty „szyte na miarę” to nasza specjalność.